minoxidil

YÖK’te hukuk fakülteleri için daimi komisyon kurulacak

YÖK’te hukuk fakülteleri için daimi komisyon kurulacak

YÖK’te, hukuk fakültelerindeki eÄŸitim seviyesinin yükseltilmesi, süreç ve çıktı esaslı düzenlemeler yapılması, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerilerinin tespitinin yapılması amacıyla daimi komisyon kurulması kararlaÅŸtırıldı. YÖK’ten yapılan açıklamada, dün hukuk fakültesi dekanları ile ikinci kez düzenlenen toplantıya iliÅŸkin bilgilere yer verildi. Açıklamaya göre, Türkiye’deki hukuk eÄŸitiminin niteliÄŸi, mezunların mesleki yeterliliÄŸi ve istihdam sorunlarının görüşüldüğü toplantıda, hukuk […]

01 Ocak 2016 Cuma - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

YÖK’te, hukuk fakültelerindeki eÄŸitim seviyesinin yükseltilmesi, süreç ve çıktı esaslı düzenlemeler yapılması, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerilerinin tespitinin yapılması amacıyla daimi komisyon kurulması kararlaÅŸtırıldı.

YÖK’ten yapılan açıklamada, dün hukuk fakültesi dekanları ile ikinci kez düzenlenen toplantıya iliÅŸkin bilgilere yer verildi.

Açıklamaya göre, Türkiye’deki hukuk eÄŸitiminin niteliÄŸi, mezunların mesleki yeterliliÄŸi ve istihdam sorunlarının görüşüldüğü toplantıda, hukuk fakültesi dekanları ile hukuk eÄŸitiminin niteliÄŸi ve hukuk fakültelerinin sorunlarına yönelik yapılacak iyileÅŸtirmelere dair bir yol haritası belirlendi.

Fakülte dekanlarının görüş ve önerilerinin alındığı toplantıda, hukuk fakültelerinin kontenjanları, müfredatı, eğitim öğretim süresi ve mezuniyet sonrasında sınav yapılması gibi hususlar ele alındı.

Toplantıda ayrıca, hukuk fakültelerindeki eğitim seviyesinin yükseltilmesi, süreç ve çıktı esaslı düzenlemeler yapılması, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerilerinin tespiti amacıyla YÖK bünyesinde, hukuk fakültesi dekanları, Adalet Bakanlığı ve Adalet Akademisi Başkanlığı yetkililerinin bulunduğu daimi komisyon kurulması kararlaştırıldı.

AA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

iPortal Kodlayan: Özer Gül

www.turkceseminerleri.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı acikbulten.com sorumlu tutulamaz...