minoxidil

Yabancı dil öğrenimine rehberlik edecek proje

Yabancı dil öğrenimine rehberlik edecek proje

Vali Ahmet Altıparmak, eğitimin başlaması dolayısıyla düzenlenen törende, projenin, “Niye bizim çocuklarımız İngilizce öğrenemiyor?” sorusundan hareketle oluşturulduğunu belirtti. Altıparmak, “Öğrencilerimiz, İngilizce’yle kendilerini tanıtabilecek duruma gelmeden mezun oluyor” görüşünü aktararak, Erzurum’daki çocukların bu dile yönelik başarı seviyesinin de Türkiye ortalamasının altında bulunduğuna işaret etti. Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak da İngilizce’nin, hayatın her alanında […]

11 Ekim 2015 Pazar - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Vali Ahmet Altıparmak, eğitimin başlaması dolayısıyla düzenlenen törende, projenin, “Niye bizim çocuklarımız İngilizce öğrenemiyor?” sorusundan hareketle oluşturulduğunu belirtti.

Altıparmak, “Öğrencilerimiz, İngilizce’yle kendilerini tanıtabilecek duruma gelmeden mezun oluyor” görüşünü aktararak, Erzurum’daki çocukların bu dile yönelik başarı seviyesinin de Türkiye ortalamasının altında bulunduğuna işaret etti.

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak da İngilizce’nin, hayatın her alanında çok önemli olduğunu söyleyerek, öğretmenlerden, üniversiteye yeterli derecede İngilizce bilerek başlayan öğrenciler yetiştirmeleri çağrısında bulundu.

British Council’in Türkiye Temsilcisi Adrian Tannant, ortağı oldukları projede, bünyelerindeki altı eğitmenin görev alacağını kaydederek, “Küçük hedef öğretmen gruplarıyla görüşmeler, araştırmalar ve konuşmalar sonucunda ihtiyaç analizine dayanarak, eğitim başlıklarını oluşturduk” dedi.

Proje

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansının (KUDAKA) mali desteğiyle uygulamaya konulan projeyle il genelinde görev yapan 150 İngilizce öğretmenine, British Council bünyesindeki eğitimciler tarafından verilecek derslerle yeni yöntem ve teknikler aktarılarak, bu alandaki başarı seviyesinin yukarı çekilmesi planlanıyor.

Projenin, Türkiye’de yabancı dil öğretimine rehberlik etmesi hedefleniyor.

AA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

iPortal Kodlayan: Özer Gül

www.turkceseminerleri.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı acikbulten.com sorumlu tutulamaz...