minoxidil

TEOG kazanım testleri yayımlandı

TEOG kazanım testleri yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) kapsamında, 29-30 Nisan 2015’deki merkezi ortak sınavlara girecek 8. sınıf öğrencileri için altı derse ait kazanım testleri yayımlandı. MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ait “http://odsgm.meb.gov.tr/” adresinde yayımlanan testler, 8. sınıf öğrencilerine ve hafta sonu düzenlenen takviye kurslarına destek amacıyla Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce, din kültürü […]

26 Haziran 2015 Cuma - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) kapsamında, 29-30 Nisan 2015’deki merkezi ortak sınavlara girecek 8. sınıf öğrencileri için altı derse ait kazanım testleri yayımlandı.

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ait “http://odsgm.meb.gov.tr/” adresinde yayımlanan testler, 8. sınıf öğrencilerine ve hafta sonu düzenlenen takviye kurslarına destek amacıyla Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce, din kültürü ve ahlak bilgisi olmak üzere toplam altı dersi içerecek şekilde hazırlandı. 

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ön uygulaması olacak kazanım kavrama testleri, uygulamadan verimli sonuçlar alındığı takdirde, farklı sınıf düzeylerine de yaygınlaştırılacak. 

Testler, Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının 8. sınıflar için belirlediği kazanımlar çerçevesinde her dersten 24 ayrı test biçiminde hazırlandı. Test soruları, Türkiye’nin çeşitli illerindeki ortaokullardan görevlendirilen ve 8. sınıfta ders okutan 38 öğretmen tarafından üretildi, 20 akademisyen tarafından akademik incelemeye tabi tutuldu. Dörderli gruplar halinde 6 haftaya yayılacak biçimde yayımlanacak testler, internet sitesinden ücretsiz indirilebilecek.

Testlerin yayımlanmasından bir hafta sonra, önceki hafta yayımlanan testlerin cevapları yayımlanacak.

Yıl boyunca işlenen ünitelerdeki kazanımların öğrenci tarafından edinme düzeyini yoklama amacını taşıyan testler, 29-30 Nisan 2015’de yapılacak merkezi ortak sınavlara hazırlık amacına hizmet edecek.  

Bakanlığın bilgilendirme yazısında, test ve soru kapsam içeriğinin, merkezi orak sınavlardaki kazanımlarla ilgili olduğu, ancak bu durumun merkezi ortak sınavlara ait soruların yayımlanan testlerin içinden çıkabileceği anlamını taşımadığı uyarısı yapıldı.  

(AA)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

iPortal Kodlayan: Özer Gül

www.turkceseminerleri.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı acikbulten.com sorumlu tutulamaz...