minoxidil

Sinek Kapanı Sitesi

Sinek Kapanı Sitesi

Sinek kapan nebatı, nebatlar âleminin en enteresan nebatlarından biridir. Ä°sminden de anlayabileceÄŸiniz gibi etçil bir nebat türüdür. Canlı sinek kapan bitkisi azot itibariyle yoksul bataklık topraklarında yetiÅŸtiÄŸi için, azot eksiÄŸini avlanarak giderir. Tırtıllar, haÅŸereler, sinekler, arılar, kelebekler gibi ufak hayvanlar bu etobur bitkinin yemek listesinde bulunurlar. Hem de kurbaÄŸaları dahi avladıkları vakidir. Oldukça renkli ve dikkat çekici […]

07 Şubat 2016 Pazar - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Sinek kapan nebatı, nebatlar âleminin en enteresan nebatlarından biridir. İsminden de anlayabileceğiniz gibi etçil bir nebat türüdür. Canlı sinek kapan bitkisi azot itibariyle yoksul bataklık topraklarında yetiştiği için, azot eksiğini avlanarak giderir.

Tırtıllar, haşereler, sinekler, arılar, kelebekler gibi ufak hayvanlar bu etobur bitkinin yemek listesinde bulunurlar. Hem de kurbağaları dahi avladıkları vakidir.

Oldukça renkli ve dikkat çekici bir yapısı vardır. Venus fly trap bitkisi isimiyle da bilinen sinek kapan, doğanın sunduğu en değişik bitki türlerinden biridir. Kapanları oldukça çekici görünür. Eklembacaklıları ve sinekleri kendine çeken tatlı aromalar ve nektarlarla doludur.

Etrafa küçük hayvanların hoşlanacağı hoş kokular salar. Sinek kapan bitkisinin tadına bakmak isteyen bu hayvanlar bitkinin tuzağına düşerek yem olurlar. Kapanın içinde hareketi idrak edecek elektrik mekanizması ile donatılmış üç adet kıl vardır. İlk kıl tetiklendiğinde kapan hemen kapanmaz.

Avın yeterli büyüklükte olduğunu anlamak için veyahut yanlış alarm olmadığından emin olmak için diğer kıllardan en az birinin daha tetiklenmesini bekler. 20 saniye içinde ilk tetiklenen kılın tekrar tetiklenmesi vaziyetinde da kapan hızlı bir şekilde kapanır. 

Av bitkinin kapanını tetikler ve kapan büyük bir hızla kapanarak bitkiyi hapseder. Artık av için kurtuluş talihi kalmamıştır. Çırpındıkça kendini daha da zor vaziyete sokar. Sinekkapanı bitkisinin sindirim enzimleri devreye girerek avı yavaşça sindirir.

Kapanın kapanmasının hemen peşinden nebat sindirim enzimlerini salgılamaya başlar. Kurtulmak için çırpınan haşere daha da kötü sıkışır. Çaresiz kalan haşere can verir.

Nebat avın büyüklüğüne göre birkaç haftada soğurma işlemini bitirir ve kapan tekrar açılır. Kapan hata sonucu tetiklenmesi vaziyetinde, birkaç saat içinde yine açılarak öldüren cazibesi ile yeni avlarını beklemeye davam eder.

Etçil nebatlar arasında en çok dikkat çeken ve yetiştirilen nebat sinekkapan nebatıdır. Bu çok güzel nebat etle beslenen ender nebat türünden biridir.

Anavatanı AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin güneydoğusundakibataklıklar olan bu nebatı hanenizde saksı içinde de kolayca yetiştirebilirsiniz.

Canlı sinekkapan nebatı oldukça hoş görünümlü bir nebattır. Bu nebatı hanenizde de uygun koşullarda, kolaylıkla yetiştirebilirsiniz. Venus fly trap nebatı uzun ömürlü bir nebattır. Uygun koşullarda 30 senesi aşkın bir müddet yaşayabildiği bilinmektedir.

Canlı sinekkapan nebatı satın alarak uzun müddetli bir arkadaş kazanmış olursunuz. Kendi ellerinizle nebatı beslemekten büyük zevk alacağınızdan eminiz. Ayrı olarak hanenizdeki sinekler için de hoş bir yok edici kazanmış olursunuz.

Sitemizden kolayca canlı sinekkapan nebatını temin edebilirsiniz. Sizlere yardımcı olmak bizi hoşnut edecektir. Sinek kapan nebatını yetişkin olarak alabileceğiniz gibi tohumdan yetiştirebilirsiniz.

Ne yazık ki kötü niyetli kişiler her sektöre olduğu gibi nebat tohumu sektörüne de el atmış vaziyette. Sinekkapan tohumu isimi altında başka nebat tohumları veyahut çimlenmeyen bozuk tohum satımı yapmaktalar. Sizlere teklifimiz nebat tohumu almadan önce alacağınız yeri iyi araştırmanız. Sinek kapan almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Etçil nebatlar ve etçil nebat tohumları üzerinde uzmanlaşmış sitemiz aracılığı ile emin ve gerçek sinekkapan nebatı tohumları ele geçirebilirsiniz. Ayrı olarak sitemizde etobur bitkileri yetiştirmek için gerek duyacağınız diğer malzemeleri ve bilgiyi de tedarik edebilirsiniz.

Türkiye’nin neresinde ikamet ederseniz edin sitemiz aracılığı ile kolayca canlı sinekkapan ve sinek kapan tohumu ele geçirebilirsiniz. Kısa sürede ülkemizin hangi şehrinde olursanız olun sitemizden yaptığınız alışverişler sizlere eriştirilecektir. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

iPortal Kodlayan: Özer Gül

www.turkceseminerleri.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı acikbulten.com sorumlu tutulamaz...