minoxidil

Okul müdür yardımcılarının görev süresi uzatılabilecek

Okul müdür yardımcılarının görev süresi uzatılabilecek

Okullarda 4 yılı dolduran müdür baÅŸyardımcıları ve müdür yardımcılarının görev süreleri, eÄŸitim kurumu müdürünün inhası, il milli eÄŸitim müdürünün teklifi ve valinin onayı ile 4 yıl uzatılabilecek. “Milli EÄŸitim Bakanlığı EÄŸitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmelikte DeÄŸiÅŸiklik Yapılmasına Ä°liÅŸkin Yönetmelik”, Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, müdür olarak görevlendirilmek üzere baÅŸvuruda bulunan yeterli sayıda aday bulunamaması […]

08 Şubat 2016 Pazartesi - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Okullarda 4 yılı dolduran müdür başyardımcıları ve müdür yardımcılarının görev süreleri, eğitim kurumu müdürünün inhası, il milli eğitim müdürünün teklifi ve valinin onayı ile 4 yıl uzatılabilecek.

“Milli EÄŸitim Bakanlığı EÄŸitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmelikte DeÄŸiÅŸiklik Yapılmasına Ä°liÅŸkin Yönetmelik”, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, müdür olarak görevlendirilmek üzere başvuruda bulunan yeterli sayıda aday bulunamaması halinde, müdür başyardımcılığı için en az bir yıl, kurucu müdür, müdür yardımcısı ve müdür yetkili öğretmen olarak ayrı ayrı veya müdür başyardımcılığı dahil en az 2 yıl görev yapma şartları aranacak.

Müdürlükte 4 yıllık görev süresini dolduran müdür başyardımcıları ve müdür yardımcılarının görev süreleri, eğitim kurumu müdürünün inhası, il milli eğitim müdürünün teklifi ve valinin onayı ile 4 yıl süreyle uzatılabilecek.

Kurucu müdür olarak görev yaptığı eğitim kurumuna, bu kuruma müdür normunun verildiği ilk dönemde müdür olarak görevlendirilme isteğinde bulunanlarla, müdürlükte 4 yıllık görev süresini tamamlayanlardan halen müdürlük yaptıkları eğitim kurumuna yeniden müdür olarak görevlendirilme isteğinde bulunanlara, söz konusu eğitim kurumları ile sınırlı olmak üzere ek 8 puan verilecek.

AA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

iPortal Kodlayan: Özer Gül

www.turkceseminerleri.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı acikbulten.com sorumlu tutulamaz...