minoxidil

Öğretmen atama başvuruları için bugün son gün

Öğretmen atama başvuruları için bugün son gün

Milli EÄŸitim Bakanlığına (MEB) baÄŸlı eÄŸitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanması için açılan 30 bin öğretmen kadrosuna baÅŸvurular, bugün sona erecek. MEB’e baÄŸlı eÄŸitim kurumlarına ilk kez ataması yapılacak adayların, 2015 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı’ndan (KPSS) 50 ve üzerinde puan almış olmaları gerekiyor. Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve […]

08 Şubat 2016 Pazartesi - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanması için açılan 30 bin öğretmen kadrosuna başvurular, bugün sona erecek.

MEB’e baÄŸlı eÄŸitim kurumlarına ilk kez ataması yapılacak adayların, 2015 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı’ndan (KPSS) 50 ve üzerinde puan almış olmaları gerekiyor. Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coÄŸrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil (Almanca, Ä°ngilizce), rehberlik ve sınıf öğretmenliÄŸi için “KPSSP121”, diÄŸer alanlar için ise “KPSSP10” puan türündeki taban puan dikkate alınacak. Mezuniyetleri birden fazla alana uygun adaylar, atanabilecekleri alan için öngörülen KPSS sonucuna göre bir alana baÅŸvuruda bulunabilecek.

BaÅŸvurular, elektronik ortamda alınacak. Bu kapsamda, baÅŸvuru sayfası “ilk atama”, “yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama” ve “milli sporcuların ataması” ÅŸeklinde ayrı ayrı düzenlendi.

Adaylar durumlarına uygun atama çeÅŸidini seçerek “http://mebbis.meb.gov.tr” ve “http://ikgm.meb.gov.tr” adreslerindeki “Elektronik BaÅŸvuru Formunu” kullanarak baÅŸvurularını yapacak.

İlk atama ve milli sporcuların atanması kapsamında aday öğretmen olarak atanacakların başvuruları iki aşamalı alınacak.

Adaylar, bugün mesai bitimine kadar ilk başvuru kapsamında eğitim kurumu tercihini yapacak, ikinci aşamada ise 15-18 Şubat’ta yetiştirilmek üzere görev yapacakları illeri tercih edecek.

Elektronik ortamda yapılan baÅŸvurular ve bu baÅŸvurulara iliÅŸkin Elektronik BaÅŸvuru Formu’nun çıktısı, ÅŸahsen ya da noter aracılığıyla vekalet verilecek kiÅŸiler vasıtasıyla il veya ilçe milli eÄŸitim müdürlüklerine onaylatılacak. Elektronik BaÅŸvuru Formu’nda beyan edilen bilgilerden adaylar sorumlu olacak.

– Adaylar en fazla 40 tercih yapacak

Aday öğretmenlik veya öğretmenliğe atama başvurusunda bulunacaklar, en fazla 40 eğitim kurumunu tercih edebilecek.

Adaylar tercih dışı seçenek olarak, “tercihlerim dışındaki eÄŸitim kurumlarına atanmak istemiyorum” veya “tercihlerim dışındaki eÄŸitim kurumlarına atanmak istiyorum” seçeneklerinden birini mutlaka iÅŸaretleyecek.

Tercihlerine atanamayan adaylardan “tercihlerim dışındaki eÄŸitim kurumlarına atanmak istiyorum” seçeneÄŸini iÅŸaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boÅŸ kalan eÄŸitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak için deÄŸerlendirmeye alınacak.

– Atamalar perÅŸembe günü yapılacak

İlk atama ve milli sporcu kapsamında aday öğretmen olarak atanacaklar, birinci aşamada en fazla 40 eğitim kurumu, ikinci aşama başvurularında ise en fazla 10 il tercihinde bulunacak. Atamalar, 11 Şubat Perşembe günü elektronik ortamda gerçekleştirilecek.

Aday öğretmenlerin yetiÅŸtirilmek üzere il emrine atamaları 19 Åžubat’ta yapılacak, ildeki görev yerleri ise 25 Åžubat’ta valiliklerce belirlenecek.

Bakanlık 30 bin öğretmenin, bin 208’ini biliÅŸim teknolojisi, 2 bin 818’ini din kültürü ve ahlak bilgisi, bin 406’sını fen bilimleri/fen ve teknolojileri, 2 bin 14’ünü ilköğretim matematik öğretmenliÄŸi, 3 bin 124’ünü Ä°ngilizce, bin 52’sini matematik, bin 830’unu okul öncesi, bin 620’sini rehberlik, 3 bin 292’sini sınıf öğretmenliÄŸi, bin 50’sini Türk dili ve edebiyatı ve bin 511’ini Türkçe öğretmenliÄŸi branÅŸlarına atayacak.

AA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

iPortal Kodlayan: Özer Gül

www.turkceseminerleri.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı acikbulten.com sorumlu tutulamaz...