minoxidil

Öğrencilerin gözü kulağı LYS tercih sonuçlarında

Öğrencilerin gözü kulağı LYS tercih sonuçlarında

ÖSYM tarafından yapılan 2015-LYS’de son aşamaya gelindi. YGS sonrası herhangi bir LYS’ye girmeye hak kazanan 1 milyon 368 bin 941 aday 5 aşamada gerçekleştirilen LYS sınavına girerek ter döktü. 13 Haziran’da başlayan sınav maratonu 21 Haziran’da son buldu. Öğrenciler merakla bekledikleri sınav puanlarının açıklanmasının ardından 6-16 Temmuz tarihleri arasında üniversite tercihlerini yaparak merakla LYS tercih […]

26 Temmuz 2015 Pazar - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

ÖSYM tarafından yapılan 2015-LYS’de son aşamaya gelindi. YGS sonrası herhangi bir LYS’ye girmeye hak kazanan 1 milyon 368 bin 941 aday 5 aşamada gerçekleştirilen LYS sınavına girerek ter döktü. 13 Haziran’da başlayan sınav maratonu 21 Haziran’da son buldu. Öğrenciler merakla bekledikleri sınav puanlarının açıklanmasının ardından 6-16 Temmuz tarihleri arasında üniversite tercihlerini yaparak merakla LYS tercih sonuçlarının açıklanmasını beklemeye başladı.

LYS maratonunda hangi sınavlar gerçekleştirildi?

5 aşamada gerçekleştirilen Lisans Yerleştirme Sınavı’nda, 757 bin 824 aday ile 14 Haziran’da Lisans Yerleştirme Sınavı-1 (Matematik), 400 bin 637 aday ile 20 Haziran’da Lisans Yerleştirme Sınavı-2 (Fen Bilimleri)737 bin 957 aday ile 21 Haziran’da Lisans Yerleştirme Sınavı-3 (Edebiyat-Coğrafya), 454 bin 142 aday ile 13 Haziran’da Lisans Yerleştirme Sınavı-4 (Sosyal Bilimler), 84 bin 919 aday ile 14 Haziran’da Lisans Yerleştirme Sınavı-5 (Yabancı Dil) sınavları gerçekleştirildi.

Üniversite tercihleri ne zaman yapıldı?

21 Haziran’da yapılan 5’inci oturumun ardından merakla sınavda aldıkları puanları bekleyen öğrenciler, ÖSYM tarafından açıklanan sonuçların hemen ardından 6-16 Temmuz arasında puanlarına göre üniversite tercihlerini yaptı. Adaylardan alınan tercihlerden sonra son aşamaya gelen 2015-LYS’de şimdi ise LYS tercih sonuçlarının açıklanması bekleniyor. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak? ÖSYM, 2015-LYS tercih sonuçlarıyla ilgili kesin bir tarih verdi mi?

LYS Tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM, ne yazık ki 2015 LYS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağıyla ilgili net bir tarih vermedi. Ancak 2015-ÖSYS Kılavuzu’nda yer alan bilgilere göre öğrenciler 28 Temmuz’dan itibaren devlet üniversitelerine elektronik kayıt yaptırmaya başlayacağından LYS tercih sonuçlarının bu hafta açıklanması bekleniyor. Yerleştirme sonuçlarına göre üniversiteye kayıt hakkı kazanan öğrenciler 28 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında devlet üniversitelerine, 3-7 Ağustos tarihleri arasında ise özel üniversitelere kayıt yaptırabilecek.

TRTHABER.COM

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

iPortal Kodlayan: Özer Gül

www.turkceseminerleri.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı acikbulten.com sorumlu tutulamaz...