minoxidil

LYS-5 yabancı dil sınavı başladı

LYS-5 yabancı dil sınavı başladı

Üniversite adaylarının katıldığı Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) yabancı dil sınavı (LYS-5) saat 14.30’da başladı. 92 bin 370 adayın başvuru yaptığı sınav 459 binada gerçekleştiriliyor. Tek oturumda uygulanan sınav 120 dakika sürecek. Sınavda adaylara 80 soru sorulacak. Yabancı dil sınavı, Almanca, Fransızca ve İngilizce olmak üzere üç dilde yapılacak. Yabancı dil testinde her dil için ayrı […]

26 Haziran 2015 Cuma - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Üniversite adaylarının katıldığı Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) yabancı dil sınavı (LYS-5) saat 14.30’da başladı. 92 bin 370 adayın başvuru yaptığı sınav 459 binada gerçekleştiriliyor. Tek oturumda uygulanan sınav 120 dakika sürecek.

Sınavda adaylara 80 soru sorulacak. Yabancı dil sınavı, Almanca, Fransızca ve İngilizce olmak üzere üç dilde yapılacak. Yabancı dil testinde her dil için ayrı bir soru kitapçığı bulunacak.

Sınavda adaylara LYS başvurusunda bildirdiği yabancı dile ait soru kitapçığı verilecek. Adaylar, LYS-5’te sınav süresinin ilk 90 dakikası ve son 15 dakikası içinde sınav salonundan ayrılamayacak.

(AA)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

iPortal Kodlayan: Özer Gül

www.turkceseminerleri.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı acikbulten.com sorumlu tutulamaz...