minoxidil

Engelli öğretmen atamaları açıklandı

Engelli öğretmen atamaları açıklandı

Milli EÄŸitim Bakanlığı (MEB), daha önce 150 olarak açıklanan engelli öğretmen kontenjanına, il tercihinde bulunan 184 engelli öğretmenin tümünün atamasını gerçekleÅŸtirdi. Bakanlıktan alınan bilgiye göre, 7-11 Aralık 2015 tarihleri arasındaki ön baÅŸvurulara 203 engelli öğretmen adayı baÅŸvuru yaptı.  Bu adaylar arasından 17-21 Aralık 2015’de atanmayı istedikleri illere iliÅŸkin tercih iÅŸlemlerini 184 engelli öğretmen adayı gerçekleÅŸtirdi. Bakanlık, bu adayların tümünün atama iÅŸlemlerini […]

01 Ocak 2016 Cuma - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), daha önce 150 olarak açıklanan engelli öğretmen kontenjanına, il tercihinde bulunan 184 engelli öğretmenin tümünün atamasını gerçekleştirdi.

Bakanlıktan alınan bilgiye göre, 7-11 Aralık 2015 tarihleri arasındaki ön başvurulara 203 engelli öğretmen adayı başvuru yaptı. 

Bu adaylar arasından 17-21 Aralık 2015’de atanmayı istedikleri illere iliÅŸkin tercih iÅŸlemlerini 184 engelli öğretmen adayı gerçekleÅŸtirdi. Bakanlık, bu adayların tümünün atama iÅŸlemlerini bugün gerçekleÅŸtirdi. 

2014’teki Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) ve Engellilerin Devlet MemurluÄŸuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik uyarınca, EKPSS puan üstünlüğüne göre 150 engelli öğretmenin istihdam edileceÄŸi açıklanmıştı. Milli EÄŸitim Bakanı Nabi Avcı’nın talimatıyla ön baÅŸvurunun ardından tercihte bulunan tüm öğretmenlerin atama iÅŸlemlerinin gerçekleÅŸtirildiÄŸi öğrenildi. 

Buna göre, en fazla sayıda engelli öğretmen ataması Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliğine yapıldı. 35 öğretmenin atandığı bu alanı, 19 öğretmenin atandığı tarih, 12 öğretmenin atandığı matematik ve 11 öğretmenin atandığı sosyal bilgiler bölümleri izledi. 

(AA)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

iPortal Kodlayan: Özer Gül

www.turkceseminerleri.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı acikbulten.com sorumlu tutulamaz...