minoxidil

Drama ile Kur’an-ı Kerim öğreniyorlar

Drama ile Kur’an-ı Kerim öğreniyorlar

Diyanet İşleri Başkanlığının yürüttüğü çalışma kapsamında drama eğitimi alan din görevlileri, 4-6 yaş grubundaki miniklere drama ve oyun eşliğinde Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler öğretiyor. Gaziantep Müftülüğünün talebi üzerine kentte görev yapan 51 Kur’an kursu hocası, drama ve oyunculuk eğitimi aldı. Müftülük binasında bir hafta boyunca gerçekleştirilen eğitime katılan kursiyer eğitimciler, 4-6 yaş grubundaki öğrencilere […]

18 Ekim 2015 Pazar - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Diyanet İşleri Başkanlığının yürüttüğü çalışma kapsamında drama eğitimi alan din görevlileri, 4-6 yaş grubundaki miniklere drama ve oyun eşliğinde Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler öğretiyor.

Gaziantep Müftülüğünün talebi üzerine kentte görev yapan 51 Kur’an kursu hocası, drama ve oyunculuk eğitimi aldı.

Müftülük binasında bir hafta boyunca gerçekleştirilen eğitime katılan kursiyer eğitimciler, 4-6 yaş grubundaki öğrencilere çeşitli oyunlar eşliğinde din eğitimi verecek.

Kursiyerlere eğitim veren Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Eğitim Kurulu eğitim uzmanı Fatma Kotan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 3 yıldan beri devam eden 4-6 yaş çocuklara Kur’an eğitimine yönelik drama ve oyunculuk derslerinin başarılı biçimde sürdüğünü kaydetti.

Bu çalışmayı Müftülüğün talebi doğrultusunda Gaziantep’te de başlattıklarını, kentte bu yıl 4-6 yaş Kur’an kurslarında eğitim alacak çocukların hocalarına drama eğitimi vermeye başladıklarını aktaran Kotan, şöyle konuştu:

“Bu yıl 4-6 yaş Kur’an kurslarında görev alacak kadın hocalarımıza uygulamalı bir eğitim veriyoruz. 4-6 yaş öğrencilerimizin uygulamalı eğitim almaları çok önemli. Öğreticilerimizin bu konudaki yeterliliklerini arttırmak istiyoruz. Konu olarak drama, oyun, metaforik uygulamaları işlemeye çalışıyoruz. Zaten 4-6 yaş grubu hayatı oyun içinde öğreniyor. Oyun hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. Şu an Gaziantep İl Müftülüğünden 51 öğrencimiz bulunuyor. İçlerinde çok tecrübeli hocalarımız da var. Sunuş teknikleriyle onların yeterliliklerini arttırıyoruz.”

(AA)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

iPortal Kodlayan: Özer Gül

www.turkceseminerleri.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı acikbulten.com sorumlu tutulamaz...