minoxidil

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Üniversitelerin önlisans (2 yıllık) programlarından mezun olarak lisans (4 yıllık) programlarına kayıt olmak isteyen öğrencilerin girdiği Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları ne zaman açıklanacak? Türkiye’deki pek çok üniversiteye bağlı 2 yıllık meslek yüksekokullarından mezun olan ve eğitimini 4 yıllık lisans programlarına tamamlamak isteyen binlerce öğrenci, 26 Temmuz’da gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı’na (DGS) girdi. ÖSYM tarafından […]

02 Ağustos 2015 Pazar - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Üniversitelerin önlisans (2 yıllık) programlarından mezun olarak lisans (4 yıllık) programlarına kayıt olmak isteyen öğrencilerin girdiği Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları ne zaman açıklanacak?

Türkiye’deki pek çok üniversiteye bağlı 2 yıllık meslek yüksekokullarından mezun olan ve eğitimini 4 yıllık lisans programlarına tamamlamak isteyen binlerce öğrenci, 26 Temmuz’da gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı’na (DGS) girdi. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavda ter döken öğrenciler şimdi ise merakla DGS sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Peki DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

4 yıllık programları tercih edecekler

Geçen yıl 19 Temmuz’da yapılan DGS sınavı sonuçları ÖSYM tarafından 6 gün sonra 25 Temmuz 2014’te açıklanmıştı. Bu yıl 26 Temmuz’da gerçekleşen sınavın da Ağustos ayının ilk haftası içinde açıklanması bekleniyor. Sınav sonuçları açıklandıktan sonra DGS’de tercih aşamasına geçilecek. Binlerce öğrenci sınavda aldıkları puanlara göre yerleşebilecekleri üniversitelerin 4 yıllık lisans programlarını tercih edecek.

ÖSYM tarafından yapılacak olan yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla beraber bu kez de DGS için ek yerleştirme tercihleri yapılacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

iPortal Kodlayan: Özer Gül

www.turkceseminerleri.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı acikbulten.com sorumlu tutulamaz...