minoxidil

Belçika’da Türkiye kütüphanesi açıldı

Belçika’da Türkiye kütüphanesi açıldı

Belçika’nın Gent Ãœniversitesi bünyesinde Yunus Emre Enstitüsü ve Ziraat Bankası’nın katkılarıyla, 1881 kitaptan oluÅŸan “Türkiye kütüphanesi” açıldı. Açılışa, Türkiye’nin Brüksel Büyükelçisi Mehmet Hakan Olcay, Anvers BaÅŸkonsolosu Metin Ergin, Yunus Emre Enstitüsü BaÅŸkanı Prof. Dr. Hayati Develi ile Gent Ãœniversitesi Sanat ve Felsefe Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Marc Boone’un yanı sıra öğrenciler katıldı. Prof. Dr. Hayati […]

04 Kasım 2015 Çarşamba - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Belçika’nın Gent Ãœniversitesi bünyesinde Yunus Emre Enstitüsü ve Ziraat Bankası’nın katkılarıyla, 1881 kitaptan oluÅŸan “Türkiye kütüphanesi” açıldı.

Açılışa, Türkiye’nin Brüksel Büyükelçisi Mehmet Hakan Olcay, Anvers BaÅŸkonsolosu Metin Ergin, Yunus Emre Enstitüsü BaÅŸkanı Prof. Dr. Hayati Develi ile Gent Ãœniversitesi Sanat ve Felsefe Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Marc Boone’un yanı sıra öğrenciler katıldı.

Prof. Dr. Hayati Devel​i açılışta yaptığı konuÅŸmada, Belçika ve Türkiye arasındaki iliÅŸkilerin 177 yıl geriye uzandığını kaydederek, “Bunun daha ileri taşınması adına Yunus Emre Enstitüsü olarak 2011 yılında beri Belçika’da bulunmaktan; Türk dilini, kültürünü, sanatını kısacası medeniyetimizde dair ne varsa burada tanıtmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Aynı zamanda Belçika’nın da Türkiye’de tanıtılması adına bir köprü görevi gördüğümüzü memnuniyetle belirtmek istiyorum” dedi.

Gent Ãœniversitesi Sanat ve Felsefe Fakültesi Dekanı Boone ise Yunus Emre Enstitüsü ve Ziraat Bankası’nın ​verdiÄŸi desteÄŸe teÅŸekkür ederek, Türkiye kütüphanesinin sadece üniversite öğrencilerine deÄŸil Gent Belediyesi ile yapılan anlaÅŸma çerçevesinde herkese açık olacağını kaydetti.

1050’si Yunus Emre Enstitüsü tarafından saÄŸlanan toplam 1881 kitaptan oluÅŸan kütüphanede, Türkçe kitapların yanı sıra Türkiye hakkında Ä°ngilizce kitaplar da yer alıyor.

AA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

iPortal Kodlayan: Özer Gül

www.turkceseminerleri.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı acikbulten.com sorumlu tutulamaz...