minoxidil

15 Bin öğretmen atama sonuçları açıklandı

15 Bin öğretmen atama sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı 15 bin öğretmen atamasını gerçekleştirildi. Başvurular için 40 yaş sınırının kaldırıldığı öğretmen atamalarında 108 branşta toplam 75 bin 962 onaylı başvuru yapıldı. Onaylı başvurular içerisinden gerçekleştirilen 15 bin öğretmen atamasının sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesi www.meb.gov.tr adresinden açıklandı. ATAMA EKRANINDAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarının, öğretmen ihtiyacının karşılanmasına […]

30 Haziran 2015 Salı - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Milli Eğitim Bakanlığı 15 bin öğretmen atamasını gerçekleştirildi.

Başvurular için 40 yaş sınırının kaldırıldığı öğretmen atamalarında 108 branşta toplam 75 bin 962 onaylı başvuru yapıldı. Onaylı başvurular içerisinden gerçekleştirilen 15 bin öğretmen atamasının sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesi www.meb.gov.tr adresinden açıklandı.

ATAMA EKRANINDAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarının, öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik 15 bin öğretmen ataması sonuçlarının 6 Ocak’ta açıklanacağı duyurulmuştu.


 

Sonuçlar İçin Tıklayınız

 

İlkatama Alan Bazlı Minimum Puanlar İçin Tıklayınız

 

İlkatama Kurum Bazında Minimum Puanlar İçin Tıklayınız

 

Açıktan-Kurumlararası Yeniden Atama Alan Bazlı Minimum Puanlar İçin Tıklayınız

 

Açıktan-Kurumlararası Yeniden Atama Kurum Bazlı Minimum Puanlar İçin Tıklayınız

 

Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarının, öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak ilk atama, “açıktan ve kurumlar arası yeniden atama” ve “milli sporcuların ataması” şeklinde yapıldı. Başvuruya esas taban puan ve kontenjan listesinde belirtilen alanlarda alım yapıldı.

Bakanlık tarafından, 15 bin öğretmen kadrosuna atama yapılmak üzere 29 Ocak’ta alınmaya başlanan başvurular dün saat 18.00’de son bulmuştu.

28 ŞUBAT MAĞDURU ÖĞRETMENLERE BAŞVURU HAKKI

Bu yılki atamalarda, 28 Şubat mağduru öğretmen adayları için “40 yaş” sınırı kaldırıldığından gerekli koşulları sağlayan ancak daha önce yaş nedeniyle öğretmenlik başvurusu yapamayan adayların da başvurularının da kabul edileceği duyurulmuştu.

İlk atamalara ilişkin en fazla kadro, bin 430 ile ingilizce öğretmenliği branşı için tahsis edildi. Sınıf öğretmenliği için bin 322, ilköğretim matematik öğretmenliği için bin 50 ve  din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği bin 40 kadro açıldı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde, 15 bin öğretmenin atamasının yapılacağı müjdesini vermişti.

(AA)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

iPortal Kodlayan: Özer Gül

www.turkceseminerleri.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı acikbulten.com sorumlu tutulamaz...